Menu dostępności

Ustawienia kontrastu

Podświetlenia linków

Wielkość czcionki

Odstępy

Przyjazny dla dysle...

Duży kursor

Mapa strony

Domyślne ustawienia

Domek Miedziorytnika


Domek Miedziorytnika

W 2022 roku Domek Miedziorytnika został częścią Galerii Miejskiej we Wrocławiu.
Poznaj bliżej historię, misję i profil tego miejsca!


O budynku Domku Miedziorytnika

Siedziba Domku Miedziorytnika to czterokondygnacyjna średniowieczna kamieniczka nazywana „Jasiem” i zlokalizowana przy ul. Świętego Mikołaja 1 we Wrocławiu.

Domek Miedziorytnika to miejsce, w którym żył i pracował ważny dla Wrocławia artysta Eugeniusz Get-Stankiewicz (Honorowy Obywatel Wrocławia). Na wszystkich piętrach kamienicy można podziwiać jego miedzioryty, plakaty oraz stałą ekspozycja “Rebusów” wykonanych w technice miedziorytu.

Na zdjęciu Eugeniusz Get-Stankiewicz, w tle Domek Miedziorytnika


Galeria sztuki

Domek Miedziorytnika od 2012 roku jest galerią, w której zaprezentowano już ponad 130 wystaw – uczestniczyło w nich około 300 artystów z całego świata.

Instytucja specjalizuje się w ekspozycjach z zakresu grafiki warsztatowej, ale także prezentuje rysunek, malarstwo, plakaty, kolekcje mody, instalacje, fotografię, projektowanie graficzne, ceramikę, szkło, rzeźbę, książki, rzemiosło artystyczne, tkaninę, obiekty muzealne i kolekcjonerskie. Wystawom towarzyszą wernisaże i katalogi ekspozycji.

Wernisaż w Domku Miedziorytnika, fot. Marek StanielewiczMiejsce spotkań, warsztatów i rezydencji

Domek Miedziorytnika jest miejscem zajęć i warsztatów z grafiki warsztatowej dla studentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Odbywają się w nim obrony prac dyplomowych. A studenci korzystają z prasy graficznej i narzędzi Eugeniusza Geta Stankiewicza. Kontynuowana jest tradycja Krótkich kursów sztychu, Krótkich kursów mezzotinty.

W ramach rezydencji artystycznych w instytucji gościło 28 twórców z Polski, Białorusi, Ukrainy, Niemiec, Rosji. Od kilku lat wraz z Wydziałem Kultury U. M. Wrocławia Domek Miedziorytnika uczestniczy w realizacji programu Artist in Residence Program Dresden.

Warsztaty w Domku Miedziorytnika, fot. Marek StanielewiczCo zwiedzisz w Domku Miedziorytnika?

Dla zwiedzających dostępna jest galeria i pracownia graficzna na parterze, na pierwszym piętrze stała ekspozycja cyklu grafik Eugeniusza Geta-Stankiewicza pt. „Rebusy” oraz prace innych artystów. W piwnicy mieści się galeria ceramiki i szkła z systemem wystawienniczym z miedzi, gdzie odbywają się też prezentacje multimedialne, wystawy dyplomowe, kameralne spotkania czy koncerty.

Wnętrze Domku Miedziorytnika, fot. Marek StanielewiczCzas na wizytę!

Domek Miedziorytnika jest otwarty dla zwiedzających we wtorki, środy i czwartki w godzinach od 13:00 do 17:00 i w soboty od 12:00 do 18:00.

Wstęp jest bezpłatny.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Skontaktuj się z pracownikami Domku Miedziorytnika (Małgorzata Stanielewicz i Marek Stanielewicz)!

Telefon: 797 519 210


Galeria Miejska we Wrocławiu
ul. Kiełbaśnicza 28
50-109 Wrocław

(71) 344 67 20
biuro@galeriamiejska.pl

Kule - projekt Lech Twardowski, wykonanie Wiesław Waszkiewicz
Logotyp - Marta Płonka