Menu dostępności

Ustawienia kontrastu

Podświetlenia linków

Wielkość czcionki

Odstępy

Przyjazny dla dysle...

Duży kursor

Mapa strony

Domyślne ustawienia
Uncategorized
Archiwalne

Warsztaty tańca intuicyjnego

20.07.2023 - 20.07.2023


Warsztaty tańca intuicyjnego / 20.07.2023 - 20.07.2023

Galeria Miejska we Wrocławiu serdecznie zaprasza na warsztaty tańca intuicyjnego towarzyszące wystawie Katarzyna Kulpa/ ANAMNEZJE, które odbędą się 20 lipca (czwartek) o godzinie 18:00!

Taniec intuicyjny jest elementem arteterapii i polega na przełożeniu emocji wywołanych przez dzieło sztuki na ruch. Aby uczestniczyć w zajęciach, nie jest wymagane doświadczenie taneczne!

Warsztaty poprowadzi Barbara Przerwa, która pracuje w Muzeum Narodowym we Wrocławiu od 1995 roku. Z wykształcenia jest animatorka kultury o specjalizacji tanecznej, pedagogiem i edukatorką muzealną na stanowisku kustosza. W swojej pracy zawodowej łączy dwie swoje wielkie pasje, miłość do sztuk plastycznych i do tańca.

Na czym będą polegały warsztaty?
Patrząc na dzieła Katarzyny Kulpy, uczestnicy mogą zachwycić się i zatańczyć ich formę, fakturę, linię, zainspirować się tematem, docenić warstwę symboliczną i za pomocą spontanicznej improwizacji tanecznej „opowiedzieć” o danym obrazie. Jednym z najważniejszym zagadnień w warsztatach jest pytanie: jak działają na uczestnika w warstwie emocjonalnej wybrane prace wystawy i jakie wrażenia w ciele można odczuć przy tej okazji?

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy mailowe – biuro@galeriamiejska.pl

Barbara Przerwa, fot. Michał Kielan na zlecenie Galerii Miejskiej we Wrocławiu

Galeria Miejska we Wrocławiu
ul. Kiełbaśnicza 28
50-109 Wrocław

(71) 344 67 20
biuro@galeriamiejska.pl

Kule - projekt Lech Twardowski, wykonanie Wiesław Waszkiewicz
Logotyp - Marta Płonka