Menu dostępności

Ustawienia kontrastu

Podświetlenia linków

Wielkość czcionki

Odstępy

Przyjazny dla dysle...

Duży kursor

Mapa strony

Domyślne ustawienia
Wydarzenia
Archiwalne

Rezydencja w Dreźnie: GRAFIKWERKSTATT

06.05.2022 - 03.06.2022


Rezydencja w Dreźnie: GRAFIKWERKSTATT / 06.05.2022 - 03.06.2022

7. nabór na rezydencję dla grafików i graficzek w Dreźnie jest już otwarty. Zgłoś się i spędź cztery tygodnie w jednej z najstarszych i najważniejszych pracowni grafiki warsztatowej w Europie! Pobyt w pracowni Grafikwerkstatt to okazja, by dzięki specjalistycznemu wyposażeniu oraz pracy z najlepszymi artystami z całego świata, rozwinąć swoje indywidualne umiejętności.

Nabór na tegoroczną rezydencję grafików i graficzek specjalizujących się w druku artystycznym trwa przez cztery tygodnie: od 6 maja do 3 czerwca. Wyniki ogłosimy 30 czerwca, a Wasz wyjazd potrwa miesiąc i odbędzie się od 19 września do 22 października 2022 roku.

Rezydencja w Grafikwerkstatt w Dreźnie kierowana jest do absolwentów i absolwentek uczelni artystycznych specjalizujących się w technice grafiki warsztatowej, mieszkających lub tworzących we Wrocławiu. Projekt realizowany jest w ramach wieloletniej współpracy Miasta Wrocławia z Miastem Partnerskim Dreznem.

Zgodnie z jej warunkami wybrany_a artysta_ka otrzyma zakwaterowanie, przestrzeń do pracy w warsztacie oraz dietę w wysokości 4.500 zł brutto (w tym pokrycie kosztów podróży i zakup materiałów).

Czego wymagamy?

→ ukończonych studiów magisterskich na uczelni artystycznej, specjalizacja: grafika warsztatowa;
→ znajomości języka angielskiego lub niemieckiego w stopniu komunikatywnym;
→ wykonania jednej pracy, która zostanie przekazana miastom partnerskim prowadzącym wymianę.

Zgłoś się!

Na wniosek składają się następujące dokumenty:

CV (z zaznaczeniem przeprowadzonych wystaw i projektów artystycznych),
portfolio z prezentacją głównych realizacji (maks. 5 różnych przedsięwzięć),
oświadczenie o dyspozycyjności w terminie 19/09 ­­– 22/10/2022,
oświadczenie o spełnieniu obowiązku informacyjnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych. Wzór zgody RODO pobierzesz TUTAJ
zgoda na udział w ankiecie badającej opinię artystów na temat polityki kulturalnej prowadzonej przez Miasto (fakultatywnie).

Aplikację można złożyć w wersji papierowej (maks. w formacie A4) w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego Wrocławia (ul. Bogusławskiego 8-10; sala S4, parter) lub elektronicznej (mail: wkl@um.wroc.pl) tytułując kopertę lub wiadomość e–mail: „Rezydencja – Drezno” – Wydział Kultury, najpóźniej do 3 czerwca 2022 roku. W przypadku składania wniosku drogą elektroniczną załączniki należy przekazywać za pośrednictwem serwisów przesyłania plików o dużej objętości (np. Google Drive), a link do zamieszczonych tak materiałów udostępnić w treści wiadomości e–mail wraz z kompletem dokumentów. Wniosek powinien być podpisany własnoręcznie lub za pomocą profilu zaufanego. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu.

Wyniki

Selekcję zgłoszeń przeprowadzi jury składające się z artystów i pedagogów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, przedstawicielki Wrocławskiego Instytutu Kultury, przedstawiciela Galerii Miejskiej we Wrocławiu oraz reprezentantów Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia. Ich decyzję poznamy do 30 czerwca.

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia: Maja Kowalska-Komar: maja.kowalska-komar@um.wroc.pl

Wrocławski Instytut Kultury: Paulina Maloy: paulina.maloy@instytutkultury.pl

Organizatorzy:

Miasto Wrocław, Miasto Drezno

Partnerzy:

Grafikwerkstatt, Wrocławski Instytut Kultury, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Galeria Miejska we Wrocławiu

Autorem prac „D E R E L I C T” i „D E A D L Y   R E P E T I T I O N” wykorzystanych w kampanii promocyjnej naboru jest Vinicius Libardoni.


Galeria Miejska we Wrocławiu
ul. Kiełbaśnicza 28
50-109 Wrocław

(71) 344 67 20
biuro@galeriamiejska.pl

Kule - projekt Lech Twardowski, wykonanie Wiesław Waszkiewicz
Logotyp - Marta Płonka