Menu dostępności

Ustawienia kontrastu

Podświetlenia linków

Wielkość czcionki

Odstępy

Przyjazny dla dysle...

Duży kursor

Mapa strony

Domyślne ustawienia
Wystawy
Archiwalne

OK! art

23.09.2021 - 23.10.2021


OK! art / 23.09.2021 - 23.10.2021

24 września w Galerii Miejskiej we Wrocławiu otwarta zostanie wystawa poświęcona niemal dziesięcioletniej działalności Fundacji OK! art. Ekspozycja będzie miała charakter dokumentacyjno-artystyczny i intermedialny. W jej ramach publiczności zaprezentowane zostaną m.in. instalacje, obiekty, fotografie, a także dzieła malarskie i rysunkowe.

UWAGA! Niestety, z losowych przyczyn niezależnych od Galerii, wszystkie spotkania z kustoszem Kolorowych Podwórek Nadodrza – Zenonem Dębowskim zostają odwołane. Ale nic straconego, nadal można zwiedzić wystawę OK! art z artystami ekspozycji. Zapraszamy 7 października o 17:30! Prosimy o zapisy mailowe biuro@galeriamiejska.pl.

Założona w 2012 roku przez Mariusza Mikołajka, Witolda Liszkowskiego i Jana Mikołajka Fundacja OK! art zajmuje się realizacją w przestrzeni miejskiej Wrocławia długofalowych twórczych projektów angażujących lokalne społeczności. Jej najbardziej znaczącym przedsięwzięciem była rewitalizacja i artystyczne zaaranżowanie podwórek przy ulicy Roosevelta. W konsekwencji tego działania na wrocławskim Nadodrzu powołano do życia dwa olbrzymie murale – mural „Podwórko – nasze atelier” oraz mural „Podwórko – odkrywanie sztuki”. Od 2013 roku fundacja prowadzi kształcący artystycznie w dziedzinie malarstwa, rysunku czy ceramiki Ośrodek Kulturalnej Animacji Podwórkowej (OKAP). Od 2017 roku natomiast funkcjonuje współpracująca z OKAP-em niekomercyjna Galeria OK! art. W 2018 roku fundacja otrzymała za swoją działalność Nagrodę Prezydenta Miasta Wrocławia.

W ramach organizowanej przez Galerię Miejską wystawy, publiczność będzie miała okazję zapoznać się z bogatym materiałem archiwalnym i fotograficznym dokumentującym realizowane przez lata projekty fundacji. Na ekspozycji znajdą się również autonomiczne dzieła założycieli OK! artu, Witolda Liszkowskiego, Mariusza Mikołajka i Jana Mikołajka. Bezpośrednim impulsem ich powstania były doświadczenia współpracy artystów z lokalnymi społecznościami. Dopełnieniem pokazu będą prace związanych z fundacją plastyków-amatorów.

O idei przyświecającej wystawie Jan Mikołajek mówi w ten sposób: Ekspozycja w Galerii Miejskiej będzie podsumowaniem dotychczasowych efektów naszej pracy. Okazją do zastanowienia się nad jej przebiegiem, ale też nad tym, w którym kierunku powinna ona pójść w przyszłości. Poza tym, dla nas, a także dla ludzi z nami współpracujących będzie ona ważnym śladem tego, co się wydarzyło.

Wystawa potrwa do 23 października 2021 roku.

Kuratorką ekspozycji jest Katarzyna Zahorska.

W ramach wydarzeń towarzyszących wystawie 7 października (czwartek, godzina 17:30) odbędzie się oprowadzanie po ekspozycji z artystami – Witoldem Liszkowskim i Janem Mikołajkiem. Prosimy o zapisy mailowe (biuro@galeriamiejska.pl) lub telefoniczne (71 344 67 20).


Galeria Miejska we Wrocławiu
ul. Kiełbaśnicza 28
50-109 Wrocław

(71) 344 67 20
biuro@galeriamiejska.pl

Kule - projekt Lech Twardowski, wykonanie Wiesław Waszkiewicz
Logotyp - Marta Płonka