Menu dostępności

Ustawienia kontrastu

Podświetlenia linków

Wielkość czcionki

Odstępy

Przyjazny dla dysle...

Duży kursor

Mapa strony

Domyślne ustawienia
Wydarzenia
Archiwalne

DYPLOMY 2024 (czerwiec)

24.06.2024 - 04.07.2024


DYPLOMY 2024 (czerwiec) / 24.06.2024 - 04.07.2024

Zapraszamy na czerwcowe DYPLOMY 2024, ekspozycje dwóch artystek – Laury Gizickiej oraz Angeliki Stefaniak prezentowane od 24 do 4 lipca 2024 (wystawa przedłużona) w Galerii Miejskiej we Wrocławiu.

“ANGELIKA STEFANIAK/ NIEZWYKŁOŚĆ RZECZY ZWYKŁYCH”

Ekspozycja odnosi się do postrzegania rzeczywistości poprzez zabawę, doświadczenie zmysłowe i intuicję.
Artystka traktuje materiał rzeźbiarski przez pryzmat dziecięcego doświadczania mając jednocześnie na względzie wpływ otaczającego świata i różnorodnych bodźców. Swoje ciało i umysł traktuje jako narzędzia, mogące przyczynić się do wytworzenia obiektów przestrzennych przy użyciu ciekawskiego wewnętrznego potencjału dziecięcego, jednocześnie zarażając owym potencjałem każdego odbiorcę. Promotor: dr hab Magdalena Grzybowska.

Angelika Stefaniak – Studentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Tworzy na pograniczu sztuki konceptualnej i designu. W swojej sztuce wybrała tekstylia oraz ceramikę, jako podstawowy środek wyrazu. Artystka w swoich przemyśleniach twórczych porusza tematy psychologii i antropologii w kontekście biomorfizmu oraz surrealizmu.
Jeśli można by było opisać jej twórczość w jednym zdaniu brzmiałoby ono tak: Frapująca, niepoznana do końca, oparta na afekcie, czasem pozbawiona racjonalności, za to przesiąknięta do szpiku kości uczuciowością.

Angelika Stefaniak, ruch, tekstylia, 2023,
Angelika Stefaniak, praca w procesie, 2024
Angelika Stefaniak, bez tytułu, 2024

LAURA GIZICKA/ TOTEMY EWOLUCJI

Wystawa dyplomująca Laury Gizickiej towarzysząca obronie pracy magisterskiej “Akt twórczy, drogą do samopoznania” prezentuje cykl rzeźb ceramicznych i obrazów powstałych w wyniku procesu, w którym artystka kontaktuje się z sobą, zanurza w podświadomość, by wyłonić na wierzch to co było ukryte.
Bada zjawisko projekcji w kontekście sztuki i tego jak osobowość twórcza i stan psychofizyczny artysty ujawnia się w jego dziele. Obrazuje akt twórczy jako drogę do rozwoju świadomości i pracy terapetutycznej, porównując twórczość do ruchu ewolucyjnego stojącego u podstaw poznania, a także tego co łączy nas z przeszłością poprzez pamięć ciała. Bada język czucia który leży poza słowem, wspólny dla wszystkich istot – język dzikich instynktów, impulsów, miłości, bólu i transformacji. Promotor: prof. Aleksander Zyśko.

Laura Gizicka – Studentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Eksploruje sztukę etniczną i pierwotną z użyciem naturalnych surowców i technik łącząc je z nowoczesną wrażliwością i estetyką. Kreuje surrealistyczne, oniryczne światy balansujące na pograniczu dziecięcej wrażliwości i erotyki, pracuje z przestrzenią snów, archetypów i symboli, w celu pogłębienia kontaktu z tym co ludzkie. Obrazuje Człowieka jako nieodłączną część świata przyrody – w symbiozie z roślinami i zwierzętami. W swojej twórczości artystka porusza temat dziecięcej naturalnej ekspresji, roli ruchu intuicyjnego, bezwstydności i czułości do ciała. Ważną rolę w życiu artystki zajmuje kobiecość – jej życiodajna moc.

Laura Gizicka, to co nie żyje we mnie, akryl 50×60 cm, 2024
Laura Gizicka, zwierzę mocy, ceramika, 2022
Laura Gizicka, granice, kredki, 2024

Galeria Miejska we Wrocławiu
ul. Kiełbaśnicza 28
50-109 Wrocław

(71) 344 67 20
biuro@galeriamiejska.pl

Kule - projekt Lech Twardowski, wykonanie Wiesław Waszkiewicz
Logotyp - Marta Płonka